Херсонське училище торгівельного мореплавства, перший і найстаріший морський навчальний заклад України, заснований у 1834 році. Історія судномеханічного відділення починається з 1924 році як структурного підрозділу Херсонського морехідного училища. Перший випуск судномеханіків відбувся у 1929 році.

За 90 років свого існування на судномеханічному відділенні підготовлено понад 10 тисяч судномеханіків-універсалів, паровиків, дизелістів, автоматників, вахтових механіків. Здобувачі освіти і випускники судномеханічного відділення завжди відзначалися високим рівнем підготовки, різнобічністю знань, високою технічною культурою. Більшість із них стали висококваліфікованими судновими фахівцями та обіймають відповідальні посади в різноманітних судноплавних компаніях і підприємствах галузі. Тридцяти двом суднам світового флоту присвоєно імена випускників навчального закладу.  Сучасні концепції підготовки спеціалістів, упроваджені на судномеханічному відділенні, ураховують усі нові тенденції в розвитку морської техніки й технологій та передбачають підготовку, свого роду, універсала – суднового механіка нового рівня. Серед видатних випускників відділення два Герої Соціалістичної праці – Ткачук В.І., Пеячинський К.М., доктор технічних наук Лазарев А.М., доктор філософських наук Фролов Ю.І., кандидат технічних наук Плявін А.Ф., керівники різних рангів флоту Зубков В.О., Кобецький В.Ф., Лазарев В.Н., Агеєнко В.О. та багато інших.

З 1998 року судномеханічне відділення готувало вахтових механіків за кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст. Сьогодні судномеханічне відділення готує висококваліфікованих фахівців за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра зі спеціальності  271 «Річковий та морський транспорт» освітньо-професійна програма «Експлуатація суднових енергетичних установок» спеціалізація 271.02 «Управління судновими технічними системами і комплексами».

Навчальна лабораторно-технічна база відділення дає можливість охопити всі дисципліни навчального плану спеціальності. За сучасними стандартами обладнані:

  • навчальна лабораторія та кабінет суднових двигунів внутрішнього згоряння, лабораторія електрообладнання суден та кабінет судноремонту дають можливість не тільки ознайомити здобувачів освіти із розміщенням, принципом дії та конструкцією суднового обладнання, а й сформувати навички роботи з даним обладнанням та його частковим ремонтом;
  • мультимедійний кабінет котельних установок та турбін, навчальна лабораторія комп’ютерних технологій, програмування і електронного навчання та тестування, які обладнані сучасними комп’ютерами;
  • майстерні (слюсарна, верстатна, зварювальна та електромонтажна  ділянки), в яких здобувачі освіти відділення мають змогу отримати початкові навички роботи зі слюсарним, верстатним, зварювальним обладнанням;

спеціалізовані та предметні кабінети.

Для навчання здобувачів освіти залучаються спеціалісти морської галузі, які мають великий досвід роботи на флоті та підприємствах.

Перлиною відділення є навчальна дизельна лабораторія, яка імітує у зменшеному вигляді машинне відділення судна.

За термін навчання здобувачі освіти відділення поряд з теоретичною підготовкою проходять практичну підготовку на суднах різноманітних судноплавних компаній. Завдяки тісній співпраці ХДМА з такими компаніями, як: ТОВ «Марлоу Навігейшн», ТОВ СП «Нібулон», ДП «Юнітім Україна», ТОВ «Брізе Крюінг Україна», ТОВ «Судноплавне агентство «Посейдон», ТОВ «Marine Agency Kherson», АСК «Укррічфлот», ДП «Херсонський морський торгівельний порт», ДП «В.Шіпс», ТОВ «Коламбія Шипменеджмент Україна», ТОВ «Морське агентство «Воланс», ТОВ «Єврокрюїнг», ТОВ «Л-Стрім», ТОВ «Бетельгейзе» тощо, всі курсанти мають можливість проходити плавальну практику у встановлені строки.

Така система підготовки дає можливість поряд з отриманням навчального диплому фахового молодшого бакалавра отримати кваліфікаційний диплом «вахтового механіка» відповідно до вимог міжнародної Конвенції ПДМНВ 78/95. Це дає можливість займати на судні посаду механіка 3-го та 4-го розряду (на суднах з енергетичною установкою більше 3000кВт) або механіка 2-го розряду (на суднах з енергетичною установкою від 750кВт до 3000кВт).

Втілюючи в життя завдання Міністерства освіти і науки України по забезпеченню безперервності та ступінчастості освіти з 1998 року здійснюється безперервна підготовка спеціалістів в межах єдиного комплексу:

  • здобуття диплома фахового молодшого бакалавра у Морському фаховому коледжі;
  • здобуття диплома бакалавра та магістра у Херсонській державній морській академії за скороченою програмою.

Херсонська державна морська академія має власну сучасну матеріально-технічну базу, яка дозволяє організувати на високому рівні професійну підготовку курсантів академії та здобувачів освіти Морського фахового коледжу ХДМА. Навчально-матеріальна та тренажерна бази закладу освіти на теперішній час складає: 6 навчально-лабораторних корпусів, навчально-виробничі майстерні, спортивні та актові зали, їдальня, гуртожитки, водно-тренажерна база (на р. Дніпро), бібліотека з читальними залами.

 

Запрошуємо всіх бажаючих!

Контактні дані:

Адреса: м. Херсон, пр. Ушакова б. 14/1 (навчальний корпус №2), І поверх (каб. №108, №110)

Тел. (0552) 49-21-08,                      телефон-факс (0552) 22-32-82