Практична підготовка курсантів ВСП «МФК ХДМА» здійснюється відповідно до Положення про практичну підготовку здобувачів фахової передвищої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 02.05.2023 року № 510 та Положення про практичну підготовку здобувачів освіти ВСП «МФК ХДМА», затвердженого в.о. ректора ХДМА від 22.05.2023 року.
Відповідно до мети та змісту, практика курсантів за кожною спеціальністю поділяється на два основні види:
- навчальна практика;
- виробнича практика.
Навчальна практика
Метою навчальної практики є ознайомлення курсантів із обраною спеціальністю, формування початкових професійних умінь і навичок з базових та фахових дисциплін. Практика проводиться у навчально-виробничих майстернях, на виробничих або навчально-виробничих суднах, залежно від її специфіки.
Виробнича практика
Основна мета виробничої практики полягає в закріпленні та поглибленні теоретичних знань, здобутих під час навчання, набутті практичних навичок, а також у безпосередньому ознайомленні з виробничими процесами та технологічними циклами на суднах, підприємствах, в організаціях та установах. Під час практики курсанти відпрацьовують уміння за робітничою професією та обраною спеціальністю.
На сьогодні курсанти ВСП «Морський фаховий коледж ХДМА» мають можливість проходити практику на базах потенційних роботодавців, з якими Херсонська державна морська академія має укладені договори про співпрацю, зокрема:
ТОВ «Марлоу Навігейшн». https://marlow-navigation.com/ua/marlow-ukraine-ukr.asp
ТОВ «Коламбія Шипменеджмент Україна» https://csm-ua.com/
ТОВ «Англо-Істерн» https://www.angloeastern.com/
ДП «В.Шипс» https://vships.com.ua/
ТОВ «Л-СТРІМ» https://www.l-stream.com.ua/uk/about/
ТОВ «Єврокрюїнг», ТОВ «Унівіс», ТОВ СП «Нібулон», ДП «Юнітім Україна», ТОВ «Солстад Офшор Крюінг Сервісез», ТОВ «Брізе Крюінг Україна», КК «Northewest Crewing GmbH», ТОВ «Судноплавне агенство «Посейдон»,ТПФ «Лібра», «Tsakos Columbia Shipmanagement», ТОВ «Marine Agency Kherson», СК «Vroon Offshore Services S.r.l.», ТОВ «Унітрейн», ДП «Херсонський морський торговельний порт», ТОВ «Маріупольський морський центр підготовки плавскладу», ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», ТОВ МА «Воланс», ТОВ «Бетельгейзе», дочірнім підприємством АСК «Укррічфлот» «Херсонський річковий порт», ВАТ «Херсонський суднобудівний завод», ВАТ «Херсонський завод карданних валів», ХДЗ «Палада», ТОВ «Стелла Марін», «W. Bockstiegel Maritime Service GmbH &Co. KG», «Harren & Partner Ship Management GmbH & Co. KG»та інші.
Незважаючи на складні умови військового стану Академія продовжує успішну співпрацю з партнерами щодо надання плавальної практики та подальшого працевлаштування курсантів ХДМА та ВСП «МФК ХДМА».
В період з 4 по 5 березня 2025 року відбувся відбір курсантів 2-го курсу, 1-го курсу (за скороченою програмою) Академії та 3 курсу ВСП «МФК ХДМА» для участі у кадетській спонсорській програмі компанії «Marlow Navigation». Програма передбачає проходження практики на морських суднах компанії з можливістю подальшого працевлаштування.
Цьогоріч відбір проводився дистанційно у форматі інтерв’ю через онлайн-платформу Zoom. Представники «Marlow Navigation» з Кіпру та Одеси ретельно оцінювали кандидатів, звертаючи увагу на знання, мотивацію та професійну підготовку.
За підсумками інтерв’ю 40 судноводіїв, 24 механіків та 15 електромеханіків поповнили ряди компанії «Marlow Navigation» та отримали можливість проходити закордонну практичну підготовку на сучасних суднах світового флоту. Представники компанії «Marlow Navigation» високо оцінили рівень підготовки курсантів Академії та Коледжу.

